Інжиніринг

2. Інжиніринг – (з англ. Engineering – технічний, від латинського ingenium – винахідливість, вигадка, знання) – технічні консультаційні послуги, пов’язані з розробкою і підготовкою виробничого процесу і забезпеченням нормального ходу процесу виробництва і реалізації проекту будівництва.

2.1. Авторський нагляд – являє собою сукупність дій, здійснюваних візуально і документально і спрямованих на визначення відповідності містобудівних, архітектурно-планувальних, художніх, технічних, технологічних та природоохоронних рішень та дій, що здійснюються підрядником (виконавцем робіт) в процесі зведення об’єкта будівництва, прийнятим рішенням в робочому проекті об’єкта будівництва і зафіксованим в документації. Авторський нагляд виконує виконавець (проектувальник) проектної документації для будівництва.

2.2. Технічний нагляд – це експертно-перевірочні заходи в період проведення будівельних робіт, що виконуються сертифікованим інженером, за допомогою яких забезпечуються:
– якість будівельних робіт і їх відповідність нормам і правилам;
– застосування будматеріалів, зазначених в проекті будівництва;
– дотримання термінів і обсягу будівництва;
– дотримання кошторису проекту.

2.3. Технічні консультації – послуги, спрямовані на технічне інформування замовника і (або) підрядника будівництва про правильній послідовності і якісному виконанні будівельних робіт і будівельних процесів, наслідком яких є максимально ефективне і раціональне фінансування об’єкта будівництва.